عجیب ترین چاه دنیا به نام چاند بائوری در هند

تاکنون جاذبه های گردشگری زیادی از کشورها و شهر های مختلفی به شما معرفی کرده ایم که هر کدام به نحوی، حیرت انگیز و جالب و جذاب بوده اند اما امروز می خواهیم یک جاذبه بسیار عجیب به شما معرفی کنیم که می توان گفت در نمونه خود بی همتاست!

همیشه دیدار کردن از چاه کمی رعب آور و دهشت انگیز است اما اگر چاه چاند بائوری را ببینید شاید نظرتان عوض شود. این چاه که در روستای Abhaneri در استان Rajasthan  هندوستان قرار دارد، حدود هزار سال پیش یعنی در قرن دهم میلادی ساخته شده است.

علت ساختن این چاه به این شکل مبارزه با مشکلات کم آبی بوده که در این منطقه مشاهده شده است، چرا که اهالی این روستا مجبور بودند چاه های بسیار بسیار عمیقی حفر کنند و از آن آب در بیاورند اما عمق بلند بسیاری از چاه ها شاید مانع سالم رسیدن چاه کن ها تا آخر حفر چاه می شد. به هر حال باید راهی نو در این کار ایجاد می کردند که البته ذهنشان هم به خوی کار کرده و چاه پله ای ایجاد کرده اند!

مردم این منطقه برای برداشت آب مجبور بوده اند یک ارتفاع ۳۱ متری که چیزی حدود یک ساحتمان ۱۳ طبقه ای است را از این پله ها که جمع آن ۳۵۰۰ پله است پایین بیایند و آب برداشت کنند.


چاه هند (1) چاه هند (2) چاه هند (3) Chand Baori stepwell, Abhaneri, at Jaipur, Rajasthan, India

 

 

 

 

 

علاوه بر پله ای بودن این چاه که آن را خاص کرده می توان گفت که، مدل معماری این چاه در هزاران سال پیش نشان از اصالت هنر در هندوستان داشته است.

در مقابل این چاه عجیب یک معبد قرار دارد که مربوط به سال ۸۰۰ میلادی است و هنوز هم پا بر جاست.

این محل و چاه دارای فواره های جالبی است که از آن در فیلم های مهمی استفاده شده و برخی سکانس های فیلم ها در این مکان، فیلم برداری شده است که نشان از اهمیت آن برای مردم هند است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *